Kuchnie

Stylowa kuchnia – trendy na 2021 rok

Nowy rok oznacza nowe trendy w designie! Katalogi czołowych producentów wyposażenia kuchennego pełne są inspiracji dla wszystkich osób pragnących w tym sezonie nieco odświeżyć wnętrza. Jakie rozwiązania będą królować w modnych kuchniach? Sprawdź, na jakie rozwiązanie warto szczególnie zwrócić swoją uwagę podczas aranżowania kuchennej strefy!

Kolorystyka

Designerzy w tym roku zdecydowanie stawiają na wyraziste barwy. Hitem w starannie urządzonych wnętrzach są kolorowe meble o matowej powierzchni. Wśród szczególnie modnych tonacji wyróżnić możemy oliwkową zieleń, pastelowy róż, granat, bordo. Oryginalnych mebli dopełniają dodatki w kolorze złota i miedzi.

Ekskluzywny minimalizm

W tym sezonie architekci stawiają na proste, minimalistyczne i, co najważniejsze, spójne zabudowy pokrywające całe ściany od podłogi aż po sam sufit. Misterne dekoracje, frezy i witrynki ustępują miejsca eleganckiej prostocie. Jedynymi ozdobami urozmaicającymi matowe, wysmakowane szafki są frezy w kształcie ramek, podświetlenia i efektowne blaty z naturalnego, ciężkiego kamienia. Najpiękniejszą dekoracją mebli stają się wyraziste faktury i wybarwienia. Na blacie powinno znaleźć się jak najmniej elementów – sprzęt najlepiej zabudować, a drobniejsze urządzenia schować  w pojemnych szafkach.

Otwarty układ

W tym roku designerzy kontynuują trend łączenia kuchni z salonem. Zrezygnowanie ze ścian działowych na rzecz otwartej przestrzeni doskonale sprawdza się w nieustawnych, małych mieszkaniach. Postawienie na otwarty układ jest świetnym sposobem na dodanie „oddechu” kompozycji i optyczne powiększenie wnętrz. Stworzenie wspólnej, wielozadaniowej strefy dziennej podkreśla również znaczenie gotowania w codziennym życiu – jest ono nie tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością sprzyjającą rodzinnej integracji.