Kuchnie

Ściana nad blatem kuchennym

Kuchnia jest pomieszczeniem o szczególnym przeznaczeniu. Wybierając wyposażenie do tej strefy, nie można więc zdawać się na przypadek. Meble, okładziny ścienne i podłogowe codziennie mają kontakt z czynnikami, które mogą negatywnie wpływać na ich kondycję. Chlapiący tłuszcz, para wodna i inne zabrudzenia są szczególnie bezlitosne dla ściany znajdującej się między blatem a kuchenką. Czym warto pokryć ten obszar, aby zminimalizować wpływ czynników zewnętrznych na estetykę kuchni? Sprawdź!

Płytki

Najbardziej popularnym rozwiązaniem polecanym przez specjalistów jest zabezpieczenie ściany płytkami ceramicznymi. Twardy, ceramiczny materiał łączy w sobie walory estetyczne i użytkowe. Płytki ceramiczne są niepalne, odporne na działanie wody i pary wodnej, a utrzymanie ich w nienagannej czystości jest dziecinnie proste. Wybierając konkretny model płytek, nie zdawaj się na przypadek. W wymagającym, kuchennym środowisku najlepiej sprawdzą się modele o gładkiej, nieporowatej powierzchni pokrytej grubą warstwa szkliwa. Warto zdecydować się na płytki rektyfikowane umożliwiające uzupełnienie ich bardzo cienkimi fugami.

Powiedz NIE nudzie  w kuchni!

Obawiasz się, że ściana wyłożona płytkami będzie mało atrakcyjna? W takim razie spieszymy wyprowadzić Cię z błędu! W ofercie producentów znajdziesz ogrom różnorodnych modeli, które możesz kreatywnie dopasować do wnętrza. Modną alternatywą dla standardowych kafli są płytki heksagonalne albo modele typu metro (szczególnie ciekawie prezentują się ułożone w kształt jodełki).  Wybór dostępnych kolorów i wzorów może zaskoczyć. Wśród najpopularniejszych i najmodniejszych wariantów wyróżnić możemy marokańską mozaikę, beton, strukturę kamieni czy motywy kwiatowe.