Kuchnie

Nowa kuchnia: meble modułowe czy na zamówienie?

Zaaranżowanie kuchni w nowym domu albo remont nadgryzionego zębem czasu pomieszczenia jest sporym przedsięwzięciem. Kupno mebli kuchennych wymaga odpowiedniego przygotowania, zapoznania się z ofertą na rynku, znalezienia rozwiązań dopasowanych do konkretnego pomieszczenia, określeniem oczekiwań. Osoby szukające nowej zabudowy do kuchni mogą skorzystać z usług firm projektujących meble na specjalne zamówienie albo wybrać meble modułowe z katalogu jednego z licznych producentów. Które rozwiązanie okażę się dla Ciebie korzystniejsze? Sprawdź!

Meble na zamówienie

Walorem mebli projektowanych od podstaw według wytycznych klienta są niemal nieograniczone możliwości. Możesz samodzielnie określić każdy detal, dzięki czemu nowe meble będą ściśle odpowiadać Twoim preferencjom. Zamówienie kuchni na wymiar jest szczególnie cennym rozwiązaniem dla osób stojących przed wyzwaniem zaadaptowania nieustanego, niewymiarowego pomieszczenia. Z drugiej strony, pomiary, liczne konsultacje, stworzenie projektu i jego realizacja wiążą się z dużymi kosztami. Ponadto, zamawiając kuchnię na wymiar, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na nową kuchnię trzeba nierzadko czekać kilka miesięcy.

Kuchnia modułowa

Znacznie tańszym i mniej kłopotliwym rozwiązaniem jest zamówienie mebli modułowych. W katalogach marek specjalizujących się w produkcji mebli kuchennych znajdziesz ogrom ciekawych kolekcji zaprojektowanych w różnorodnych stylach, począwszy od vintage i klasyki, poprzez styl angielski i skandynawski, na industrialnym kończąc. Każda kolekcja składa się z ogromu komponentów (szafek górnych, dolnych i narożnych, regałów, półek na wino, witryn, koszy cargo, ociekarek i innych), które możesz zestawiać ze sobą w dowolnych konfiguracjach. Ponadto, meble modułowe wykonywane są przeważnie z płyt MDF o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Lekkie meble można w dowolnym momencie zdemontować i zamontować w innym miejscu. Co ważne, czas oczekiwania na nowe meble jest w tym przypadku znacznie krótszy.