Kuchnie

Meble modułowe z MDF

Aranżacja nowej kuchni nie oznacza już konieczności inwestowania pieniędzy w kosztowne meble wykonywane na specjalne zamówienie  od podstaw. Wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć funkcjonalne i atrakcyjne wnętrze kuchenne, znajdziesz w dobrym sklepie meblowym. Producenci mebli kuchennych oferują swoim klientom ogrom możliwości. W katalogach znajdziesz wysokiej jakości meble wykonane z materiałów o zróżnicowanych właściwościach i wykończeniu. Obecnie największą popularnością wśród klientów urządzających kuchnie cieszą się zabudowy z płyt MDF. Co warto o nich wiedzieć?

MDF – wysoka jakość, niska cena

Płyta MDF, czyli medium-density fibreboard, jest popularnym materiałem wykorzystywanym do produkcji mebli różnego typu, również kuchennych. Powstaje z bardzo drobno zmielonego drewna zmieszanego z dodatkiem utwardzających związków organicznych. Wszystkie składniki sprasowywane są pod ciśnieniem w wysokiej temperaturze. Właściwości płyty zależą w dużym stopniu od jej pokrycia.

Klasyka czy nowoczesność?

Płyta MDF zyskuje pożądany wygląd w dalszej obróbce. Płyty pokrywane są specjalnymi powłokami (laminatem, folią, lakierem) o matowym, półmatowym lub błyszczącym wykończeniu. Dzięki dodatkowym warstwom meble stają się bardziej odporne na wysoką temperaturę, wodę i uszkodzenia. Zanieczyszczenia i woda nie wsiąkają w głąb płyty, przez co łatwo utrzymać ją w nieskazitelnej czystości.

Meble z płyt MDF dostępne są w całej palecie wzorów. Chcesz stworzyć atrakcyjną, minimalistyczną kuchnię? A może, wręcz przeciwnie, marzysz o przytulnym, rustykalnym wnętrzu? Możesz mieć pewność, że znajdziesz kolekcję spełniającą Twoje oczekiwania. Każda modułowa kolekcja składa się z ogromu komponentów, które możesz zestawiać ze sobą w dowolnych konfiguracjach, tworząc zabudowę dostosowaną do indywidualnych oczekiwań oraz wielkości i układu pomieszczenia.