Kuchnie

Kuchnia w skandynawskim stylu

 

Ciepła, przytulna, słoneczna i funkcjonalna… Taka właśnie jest kuchnia w stylu skandynawskim! Wzornictwo rodem z chłodnej Północy szturmem opanowało domy w całej Europie. I nic w tym dziwnego. Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim łączą w sobie klasykę z nowoczesnością i funkcjonalność z dopracowanym wzornictwem. Co ważne, urządzenie stylowego mieszkania w nordyckim duchu nie wymaga dużych nakładów finansowych. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim osobom pragnącym zaprojektować stylową kuchnię w skandynawskim duchu. O czym warto pamiętać? Sprawdź!

Urokliwa prostota

Kuchnia skandynawska bazuje na prostych formach i jasnej kolorystyce. Podstawą aranżacji są meble z drewna (lub wysokiej jakości płyty MDF imitującej surowiec) malowanego na biało. Zabudowa powinna być prosta – minimalistyczne bryły urozmaicone są jedynie delikatnymi frezami w kształcie ramki i uchwytami. Biała, półmatowa zabudowa doskonale prezentuje się uzupełniona blatem z litego drewna. Nad nim pięknie wyglądać będą płytki typu metro lub drobne, heksagonalne kafelki. W skandynawskiej kuchni rządzą naturalne materiały (drewno, kamień, wysokiej jakości ceramika, len i bawełna) i jasne, pastelowe kolory. Ważną rolę odgrywa światło. Im więcej promieni słonecznych wpadnie do środka, tym lepiej!

Dla każdego Skandynawa kuchnia jest przestrzenią sprzyjającą rodzinnej integracji. Jeśli dysponujesz wolną przestrzenią, koniecznie uwzględnij w aranżacji duży, drewniany stół z licznymi krzesłami.

Dekoracje

Klimat wnętrza w dużej mierze kształtują dodatki. W nowej kuchni mile widziane będą niewielkie doniczki z pachnącymi ziołami, drewniane akcesoria (deska do krojenia, łyżki i chochelki) przywieszone na haczykach, pojemniki na cukier, kawę i mąkę ustawione na blacie.