Kuchnie

Kuchnia rustykalna –  stwórz wnętrze z duszą!

Wszechobecny minimalizm nie do końca współgra z Twoją naturą? Marzysz o stworzeniu przytulnej, pachnącej domowym chlebem kuchni sprzyjającej rodzinnej integracji? Inspiracji do stworzenia idealnego wnętrza warto szukać na polskiej wsi! Sprawdź, czym charakteryzuje się kuchnia rustykalna i zaaranżuj funkcjonalną i piękną kuchnię!

Meble

W kuchni inspirowanej sielską estetyką nie może zabraknąć naturalnych materiałów. Znacznie lepiej niż lekkie, proste meble o gładkiej powierzchni sprawdzi się tutaj dekoracyjna zabudowa z drewna. Frezowane szafki o usłojonej strukturze wniosą do wnętrza ciepło i sprawią, że będzie ono znacznie bardziej przytulne. Ponadto, drewniane meble kuchenne charakteryzują się nieprzeciętną odpornością na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne, więc możesz mieć pewność, że na długie lata zachowają swoją nienaganną formę. Wśród klasycznych szafek dolnych i górnych znajdź miejsce na witrynki oraz dekoracyjny kredens. Na środku kuchni warto postawić duży stół sprzyjający rodzinnej integracji.

Sprzęt

Kuchnia rustykalna przesiąknięta jest klimatem dawnych lat. Doskonały efekt uzyskasz, kiedy zrezygnujesz z zabudowanego sprzętu na rzecz urządzeń stylizowanych na styl retro. Piekarniki, lodówki, czajniki, ekspresy do kawy i tostery w efektownych obudowach nawiązujących do designu lat 60. kryją w sobie nowoczesne funkcje.

Dodatki

Klimat każdego pomieszczenia w ogromnej mierze kształtują dodatki. W kuchni rustykalnej nie może zabraknąć starego młynka do kawy, warkoczy czosnku podwieszonych pod sufitem, drewnianych akcesoriów wiszących na haczykach nad blatem, malowanych filiżanek wyeksponowanych za przeszkloną witryną, doniczek z pachnącymi ziołami…