Kuchnie

Jak zaaranżować niewielką kuchnię w bloku?

Mała kuchnia nie musi być powodem, dla którego rezygnujemy z wymarzonej aranżacji. Obecnie szeroki wybór mebli kuchennych sprawia, że bez kłopotu znajdziemy wysokiej jakości meble dopasowane do oczekiwań. O czym pamiętać, wybierając meble do takiego pomieszczenia?

Niewielkie kuchnie w bloku – małe pomieszczenia

Zaaranżowanie małej kuchni w bloku jest dzisiaj z pewnością prostsze niż dekadę temu. Olbrzymia ilość dostępnych kolekcji meblowych pozwoli na wybranie zestawu dopasowanego do naszych oczekiwań i potrzeb. Jakie meble wybrać do małej kuchni blokowej? Przede wszystkim ważna jest funkcjonalność, trwałość, ale i dopasowanie do konkretnych potrzeb. Warto także znaleźć meble, które pozwolą na zaaranżowanie przestrzeni w sposób estetyczny. Najczęściej spotykane i rekomendowane są meble wykonane z płyt MDF oraz płyt meblowych. Takie materiały nie odkształcają się, nie są podatne na wilgoć. W niewielkich kuchniach warto wykorzystać styl minimalistyczny czy skandynawski – gładkie i lśniące powierzchnie w jasnych kolorach możemy połączyć z drewnianym blatem i dodatkami w kolorze czerni. W stworzeniu projektu idealnej kuchni może pomóc architekt – usługa architekta nierzadko wlicza się w cenę samej kuchni.

A może aneks kuchenny?

Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie niezwykle popularne i cenione, szczególnie wśród młodych osób. W ten sposób nie tylko oszczędzamy miejsce i zarządzamy nim z głową. Aneksy kuchenne to nowoczesne rozwiązania, które pozwolą na optymalne wykorzystanie przestrzeni i niebanalne aranżowanie wnętrz. Aneks kuchenny stworzyć można z wykorzystaniem dowolnej kolekcji meblowej – znajdziemy w nich klasyczne szafki i regały, słupki, kosze cargo, ale również elementy pod zabudowę, co pozwoli na schowanie lodówki czy zmywarki. Aneksy warto tworzyć w oparciu o aranżację pozostałej części pomieszczenia – warto dopasować je kolorystycznie i sprawić, by całość prezentowała się doskonale.